SKUPINA PV

Sporočila za medije

10.07.2009

NK Rudar z novo zmago

V četrtek, 9. 7. 2009, smo bili ob 19.30 uri na mestnem stadionu ob Velenjskem jezeru priča velikemu nogometnemu spektaklu. Rudar je po dolgem času spet igral mednarodno tekmo evropskega pokala na domačih tleh pred očmi domače publike. Gostili so tretjeuvrščeno ekipo estonskega prvenstva Trans Narva. Po skoraj polurni, zelo napeti, a izenačeni tekmi, je NK Rudar v 28. minuti prevzel vodstvo. Zadeti gol je pripadal Cipotu. Napetost se je med igro stopnjevala, zlasti v 69. minuti, ko je zadel tudi Mahmutović. Zvezde so bile na strani domačinov, Cipotu se je sreča nasmehnila še v 73. minuti. S končnim izidom 3 : 1 so se Velenjčani veselili zmage. Rudarji so v povratni tekmi še enkrat premagali Estonce in se tako uvrstili v drugi krog, v katerem se bodo pomeril s Crveno zvezdo. Tekme drugega kroga, kjer se bo pridružila tudi HiT Gorica, se začnejo 16. julija. Goričani se bodo pomerili s finskim Lahtijem, ki je ugnal Dinamo iz Tirane.

Iskreno čestitamo vsej ekipi, trenerju in upravi NK Rudar!

Vir: Sportal in spletna stran NK Rudar

Premogovnik Velenje d.o.o., Partizanska cesta 78, 3320 Velenje, Slovenija, Tel.: +386 (0) 3 8996 100, Faks: +386 (0) 3 5875 007
Email: info@rlv.si  |  Copyright 2008